В умовах воєнного стану в Україні багато військовозобов’язаних мають право на відстрочку від мобілізації. Проте реалізація цього права не відбувається автоматично — для його оформлення необхідно діяти самостійно та активно.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк пояснює адвокатка з військових питань Вікторія Доманська, якщо військовозобов'язаний має право на відстрочку, але не оформив її в Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, вважається, що він відмовився від цього права. Тобто автоматично відстрочку ніхто не надає — її отримання можливе тільки завдяки активним діям самого військовозобов’язаного.
Як оформити відстрочку?
-
Особистий візит до ТЦК та СП: Щоб отримати відстрочку, військовозобов'язаний повинен особисто з'явитися до свого ТЦК та СП та подати заяву на оформлення.
-
Оновлення військово-облікових даних: Перед отриманням відстрочки необхідно оновити свої дані, вказані у військово-обліковому документі.
Популярні новини заразМінімум 2400 грн: пенсіонерам готують доплати, які залежатимуть від стажу Від шикарної моделі тікають хлопці через її дивні нахили: "Або я, або ці яйця" Мінекономіки готує нові правила бронювання працівників: що зміниться до листопада YASNO оновлює тарифи з 1 листопада: кому готуватися до нових платіжок за світлоПоказати ще -
Медичний огляд: У разі потреби вас можуть направити на медичний огляд для визначення придатності до служби.
-
Оформлення документації: Якщо всі документи правильно підготовлені та подані, вам буде надана відстрочка. Однак важливо пам'ятати, що довідка, яка підтверджує надання відстрочки, є ключовим документом. Відсутність цієї довідки означає, що відстрочка не була оформлена.
Законодавство не містить чіткого переліку документів для отримання відстрочки — їхній склад залежить від підстав, на які ви посилаєтесь. Наприклад, це можуть бути документи, що підтверджують стан здоров’я, сімейний стан, освіту чи інші фактори, що дають право на відстрочку.
Важливо розуміти, що право на відстрочку можна реалізувати лише через особисті дії. Якщо не вжити жодних заходів, вважається, що ви добровільно відмовилися від цього права та готові до призову. Щоб уникнути непорозумінь, не забувайте про необхідність своєчасної реєстрації та подачі документів.
Таким чином, для тих, хто має право на відстрочку, важливо не зволікати, а діяти активно, щоб отримати відповідний захист та забезпечити свою правову безпеку під час воєнного час
Нагадаємо, мобілізованим оголосили важливе нововведення
Раніше ми розповідали, що видачу повісток обіцяють автоматизувати, щоб отримав кожен
Також, надсилати посилки будемо по-новому: які товари більше не приймуть на пошті