10-річного хлопчика з симптомами правця госпіталізували до відділення інтенсивної терапії у Львівській області. Нещодавно дитина пошкодила палець гострим предметом, а через два тижні в нього з'явилися симптоми правця, такі як болі та судоми у м'язах, порушення мовлення, ковтання та спазми жувальних м'язів.

Центр громадського здоров’я МОЗ України повідомив, що ця ситуація сталася через відмову батьків вакцинувати дитину проти правця. Зараз хлопчику надається необхідне лікування, але медики підкреслюють важливість своєчасної вакцинації, оскільки правець без вакцинації може бути смертельно небезпечним і залишати серйозні наслідки навіть при лікуванні.

Інфекційна лікарня. Фото: скриншот Youtube
Інфекційна лікарня. Фото: скриншот Youtube

З початку 2024 року в Україні зафіксовано вісім випадків правця, з яких половина — у дітей. Один випадок закінчився летально. Правець може виникнути після травм з пошкодженням шкіри, забрудненої спорами збудника. Тому при пораненнях, особливо від іржавих предметів, необхідно терміново звернутися за медичною допомогою.

Найефективнішим методом профілактики правця є вакцинація, яку можна отримати безкоштовно, звернувшись до сімейного лікаря чи найближчого медичного закладу.

Популярні новини зараз
Мінімум 2400 грн: пенсіонерам готують доплати, які залежатимуть від стажу Старшокласникам готують неочікувані зміни: більше не будуть навчатись у школах Супермаркети порадували обвалом цін майже на 30%: що подешевшало Українцям відмовлятимуть у лікуванні: хто залишиться без медичної допомоги
Показати ще

Вакцина. Фото: UN News
Вакцина. Фото: UN News
Вакцина. Фото: UN News

Вакциновані хворіють на правець в 10 разів рідше, ніж невакциновані. 88,3% випадків правця в Україні за останні 10 років сталися серед невакцинованих або тих, хто не дотримувався графіку щеплень.

Нагадаємо, вакцинація проти кашлюку, дифтерії і правця: кому потрібно зробити щеплення

Раніше ми писали про те, що не допустять до навчання: що потрібно зробити перед початком навчального року

Крім того, Знай.ua повідомляв, медична допомога при пологах: як отримати безкоштовні послуги