У Вінниці школярі однієї з місцевих шкіл створили станцію глибокого сортування сміття Shuttle – у старому сараї. Для сміття виділили 20 фракцій.

Ідея створити сортувальний пункт прийшла до одинадцятикласниці Марії Ошовської, дівчина каже, що у такий спосіб хоче привернути увагу суспільства до проблеми екології.

Станція працює тричі на тиждень (вівторок, четвер та неділя). Сировину планують передавати на сміттєпереробні заводи.

"Це найбільше і найдрібніше сортування, яке може бути. Наприклад, якщо ви кидаєте пляшки в один контейнер, їх все одно потім будуть пересортовувати і окремо розділяти. Тому я подумала, що не потрібно цієї зайвої роботи, якщо люди можуть самостійно це зробити", – каже Марія Ошовська, ініціатор проекту.

Популярні новини зараз

Що це таке NFC в телефоні: як встановити, навіщо потрібен і як користуватися

Кароль розставила всі крапки над "і" у романі з Баланом: "Він моє життя"

Пішов з життя зірка "Інтернів" і син відомої актриси: "Який біль!"

Жінки йтимуть на пенсію у 55: Зеленський вніс поправки до закону 4-х річної давності

Показати ще

Сміття розділяють за принципом: пластикові та скляні пляшки ділять за кольором, окремо сортують папір, бляшанки з-під консервів та напоїв. Плівку, пакети-шуршики збирають, а також кришечки від пляшок.

Директор-розпорядник навчального закладу Іван Казмірук говорить, що це була ініціатива учнів, вони  самотужки прибирали, фарбували стіни. Бюджет станції обійшовся в 5 тисяч гривень.

Нагадаємо, Дніпро тоне у смітті: популярна зона відпочинку перетворилася у звалище, кадри свинства

Як повідомляв раніше Знай.ua, викиньте сірники: франківчан обклали шаленими штрафами, і ось чому

Також Знай.ua писав про те, що  сміттєві береги: у Дніпрі популярна зона відпочинку перетворилася на гадючник, - відео обурило мережу