У Стрижавці під Вінницею столичні дослідники знайшли підземне приміщення на чотири поверхи на ставці Гітлера "Вервольф". 9 вересня вони передали керівництву Вінницького обласного краєзнавчого музею звіт, в якому йдеться про знахідку.

Фахівці київського Інституту прикладних проблем екології, геофізики та геохімії уже другий рік досліджують ставок. Торік вони запідозрили, що поблизу майданчика для військової техніки, біля самого бункера Гітлера, можуть бути підземні приміщення. Тепер це остаточно підтвердилося.

У своєму звіті науковці знахідку називають "рукотворним підземним об’єктом". Тобто те, що створили люди, а не природа. Верхній поверх "бункера" знаходиться на глибині близько 2,5 м під землею, а висота кожного поверху – 1,8 метра, з бетонними перекриттями завтовшки 50 см і більше. Два верхні поверхи заповнені газами (аргон і радон), два нижніх ще вимагають додаткових досліджень.

З цим офіційним звітом ще треба попрацювати, зустрітися з виконавцями. Я думаю, що робота продовжиться, але про якісь розкопки на сьогодні не йдеться. Будемо проводити отакі ж дослідження, з іншими методами будемо працювати без розкопок, бо ми не знаємо, що є на тих нижніх поверхах", - повідомила директорка музею.

Популярні новини зараз

Рак у Заворотнюк: троє дітей "Моєї прекрасної няні" ризикують лишитися без мами, донечка - зовсім крихітка

Із Сенцовим щось не те, українці помітили дивне у поведінці: "Свій серед чужих, чи чужий серед своїх"

Гороскоп на тиждень 16-22 вересня для всіх знаків Зодіаку: кого випробують на міцність

Заворотнюк запам'яталася не тільки "нянею Вікою": найяскравіші ролі акторки, яка бореться за життя

Показати ще

Нагадаємо, Знай.ua писав, що на ставці "Вервольф" під Вінницею відтворили бій під Вісмаром.

Як повідомляв Знай.ua, поблизу Антарктиди знайшли затонулу субмарину Гітлера.

Знай.ua  розповідав, що відому історичну пам'ятку, до якої проявляли цікавість дослідники та туристи України та Європи, ставку Гітлера "Вервольф" в Стрижавці, місцеві жителі завалили сміттям.